Par mums

Dālijas Latvijā jau izsenis ir bijusi mīlēta puķe, jo reti kurš zieds izceļas ar tik lielu krāsu un formu daudzveidību kā dālijas.

Žvīgursalas ir mazs ģimenes uzņēmums, kura sirdslieta ir dāliju audzēšana.

Sākotnēji mūsu dālijas tika audzētas nelielā Valmieras pilsētas piemājas dārziņā, galvenokārt griezto ziedu tirdzniecībai. 

40 gadu laikā, darbojoties ar dālijām, ir uzkrāta pamatīga pieredze, savukārt galvenā sirdslieta pēdējos 20 gadus ir jaunu dāliju šķirņu selekcionēšana. 

Viena no pirmajām veiksmīgi selekcionētajām un starptautisku popularitāti guvušajām šķirnēm ir “Apelsīni sniegā”, kuru vēl tagad audzē dāliju entuziasti dažādos Eiropas dārzos.

Lai gan atrodamies Ziemeļlatvijā, dāliju gumus to augstās kvalitātes dēļ ir iecienījuši pircēji ne tikai Latvijā, bet arī dažādās Eiropas valstīs – Vācijā, Čehijā, Lietuvā, Zviedrijā un citviet. 

Mūsu radītās dāliju šķirnes jau vairāk kā 10 gadus tiek sūtītas uz konkursu Parīzes Ziedu dārzā (Parc Floral De Paris), kur tās priecē ne tikai parīziešus, bet arī gūst žūrijas atzinību un godalgotas vietas.

Latvijā, vietējiem dāliju entuziastiem par prieku, labprāt piedalāmies dāliju izstādēs Rīgā Latvijas Nacionālajā dabas muzejā, Valmieras kultūras namā, Liepājā un Vaidavā.

© dalijas.lv 2022